wtorek, 20 listopada 2012

Yummy, Warszawa.

Jest w Kuchniach Świata coś, co mnie przyciąga. To mieszanka smaków i zapachów, produktów i metod przyrządzania, która przez dużą część mojego życia była mi obca. To także magia miejsc z których dania się wywodzą (i które chcę poznać) oraz obietnica nowych doznań kulinarnych, których wciąż poszukuję.

restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron, ciasto kokosowe na parze

Moim niedawnym odkryciem są liście limety kaffir, która jest wykorzystywana m.in. w kuchni tajskiej. Miałam okazję poznać ten smak w restauracji Yummy (Warszawa, wejście od ulicy Wilczej 20). Liście kaffir nadały wspaniały smak pysznej zupie w której pływały....
Zupa była drugim w kolejności posiłkiem zjedzonym w Yummy. Na pierwszy ogień poszły przystawki: mule na maśle z czosnkiem (13,5 zł) oraz sajgonki (8 zł). Mule były delikatne, smak czosnku ich nie zdominował, chrupiące sajgonki były wypełnione smacznym nadzieniem.

restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron, mule na maśle z czosnkiem
Mule na maśle z czosnkiem.
restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron, sajgonki
Sajgonki.
 Z menu wybraliśmy także zupę Pho ze smażoną wołowiną (14,5 zł) oraz zupę Tom Kha (14 zł). To właśnie Tom Kha wzbudziła mój nieukrywany zachwyt. Bazująca na mleku kokosowym zupa, w której skład wchodził m.in. kurczak, grzyby, liście kaffir i świeża kolendra, była pyszna. Łagodność mleka kokosowego z którą kontrastował ostry smak przypraw, orzeźwiający posmak limety i świeża kolendra, to zestaw dla którego będę wracać do restauracji (taką zupę będę spróbuję przyrządzić samodzielnie, ale nie wiem po ilu próbach osiągnę właściwy efekt).


restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron, zupa Pho
Zupa Pho.
restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron, zupa Tom Kha
Zupa Tom Kha.
Pobudzone przystawkami i zupami kubki smakowe domagały się kolejnych wrażeń. Przyzwyczajeni do niedużych porcji, zamówiliśmy parę pozycji i dostarczyliśmy je pod postacią kaczki po seczuańsku (24 zł) z ryżem jaśminowym (4 zł) i sałatką z kiełkami ( 6 zł), a także makaron Pad Thai z krewetkami Black Tiger (29 zł), kapustą Kim Chi (6 zł) i warzywami w tempurze (7 zł) oraz na parze (6 zł). 

restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron, warzywa na parze
Warzywa na parze.
Wszystkie dania były podane prawie równocześnie, dzięki czemu mogliśmy się rozkoszować obiadem bez oczekiwania na jego kolejne elementy. Porcje dań głównych były spore, wystarczające by nasycić się nimi bez zamawiania warzywnych dodatków. Zamówiony makaron przypadł mi do gustu - słodko-ostry, z prażonymi orzeszkami, kiełkami, tofu i, oczywiście, krewetkami (średniego rozmiaru, sprężyste i smacznie doprawione) - całość bardzo smaczna. Warzywne dodatki – bez zarzutu. Warzywa na parze były sprężyste, te w tempurze - soczyste i chrupiące.

restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron, kaczka po seczuańsku
Kaczka po seczuańsku.

restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron Pad Thai
Makaron Pad Thai.
Na koniec dopieściliśmy kubki smakowe smacznymi kulkami z ciasta sezamowego (6 zł) oraz delikatnym ciastem kokosowym na parze (7 zł).

restauracja Yummy, obiad, Warszawa, zupa, deser, makaron, kulki z ciasta sezamowego
Kulki z ciasta sezamowego.

Ciasto kokosowe na parze.
Reasumując - dania które próbowaliśmy bardzo nam smakowały. Zupa Tom Kha była wyśmienita! Parokrotnie, na skutek zadowolenia z pałaszowanego dania, z ust wymykało się określenie "yummy!" (nazwa restauracji to strzał w dziesiątkę).  Wrócimy na nią jeszcze nie raz. Obsługa - bez zarzutu, kontaktowa, uśmiechnięta i uprzejma. Jeśli chodzi o wystrój restauracji, to nikt nie wysilał się na powielanie schematu: bambus + kamyki + posążki. I bardzo dobrze, bo dzięki temu lokal urządzony prosto i nowocześnie. Mam nadzieję, iż nasze kolejne wizyty w restauracji Yummy będą równie udane :-)

1 komentarz:

  1. Extra zdjecia! Bede czekac na foto zupy w wydaniu autorskim.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń