piątek, 5 października 2012

Przystawka z kultury z Joanną Klimas.


Pierwsze powakacyjne spotkanie klubu Przystawka z kultury odbyło się w atelier projektantki Joanny Klimas. Z góry ustalony temat spotkania - "Modomowa, czyli przekaz zawarty w stroju", w ferworze rozmów całkiem nam umknął. W równie szybkim tempie znikały zestawienia smaków, które na spotkanie przygotował Aleksander Baron (Solec, Lokal Bistro), ale o tym poniżej...


Zamiast dyskusji o modowych kodach, była rozmowa o rynku mody w Polsce, jej przeszłości i kierunkach w których się rozwija. Ciekawie było skonfrontować swoją znajomość współczesnej mody polskiej z wiedzą osoby, która miała duży wkład w rozwój rynku modowego na początku lat 90-tych i która nadal ją tworzy.


Interesujące były zakulisowe fakty dotyczące powstawania, tworzenia, prezentowania i sprzedawania kolekcji ubrań na dany sezon, rozmowa o trendach i wszystkie te informacje, których na próżno szukać w mediach. Staraliśmy się także odpowiedzieć na pytania czy moda jest sztuką czy rzemiosłem, czy to co jest związane z kreowaniem wizerunku i ubieraniem można już nazwać rynkiem mody (z prawdziwego zdarzenia), czy mamy krytyków mody i jaki wpływ na nią (a także np. na organizację pokazów) mają celebryci, sezonowe gwiazdki i blogerzy.

Dopełnieniem dyskusji było menu opracowane przez Aleksandra Barona.
  
Borowiki + wędzona śliwka + puder orzechowy.

Grasica.Marynowane plastry buraka + prosiutto


* Joanna Klimas – projektantka, z wykształcenia psycholog. W latach 90-tych porzuciła pracę psychologa na rzecz projektowania. Kiedy w Polsce wciąż jeszcze królowały fasony a’la Dynastia, zaproponowała proste, minimalistyczne ubrania w odcieniach szarości i czerni, wysokiej jakości tkaniny i doskonały krój. W 2001 roku wycofała się ze świata mody, by powrócić w roku 2007. Nowy etap funkcjonowania marki, Joanna Klimas otwiera pokazem kolekcji jesień/ zima 2010/ 2011. Dwukrotna laureatka nagrody ELLE Style Awards.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz