niedziela, 2 września 2012

Warsaw Sirens - trening

Jeśli futbol amerykański w Polsce kojarzy Ci się wyłącznie z mężczyznami, to jesteś w błędzie – od dziś kojarzyć się będzie także z kobietami, bo dziś miał miejsce pierwszy otwarty trening pierwszej w Polsce drużyny futbolu amerykańskiego – Warsaw Sirens.


futbol amerykański warsaw sirens


Frekwencja dopisała – na boisku było ponad 20 przedstawicielek płci pięknej. To dużo, zważywszy na powszechną opinię jaką się cieszy ten sport – jest brutalny, wymaga siły, masy i odwagi. W tym stereotypie jest oczywiście trochę prawdy, jednak w futbolu sprawdzają się także Ci, którzy są szybcy, wysportowani i niekoniecznie mają 186 wzrostu i 90 kg wagi.

futbol amerykański warsaw sirens

Dziewczyny, które pojawiły się na treningu były dalekie od stereotypów kobiet lubiących siłowe sporty walki (np.  sportsmenki dawnych Niemiec Wschodnich). Ładne, pogodne, pełne energii i ciekawości tego co je czeka na treningu (dla niektórych z nich był to drugi trening, więc wiedziały czego się spodziewać). Wśród nich znalazły się także dziewczyny, partnerki i żony zawodników z warszawskich drużyn futbolowych. Współzałożycielem i Warsaw Sirens jest manager Warsaw Spartans - Marta Konopka-Mrozek.Trening Warsaw Sirens rozpoczął się po zakończonym treningu „ósemek” z Warsaw Spartans i trwał ponad 2 godziny. Na początek porządna rozgrzewka, potem ćwiczenia. Pomimo palącego słońca dziewczyny dawały z siebie wszystko. Jestem pełna uznania dla pierwszych ochotniczek i ciekawa tego ile z nich zostanie zawodniczkami, a dla ilu to tylko przygoda, która zakończy się w dość krótkim czasie.
4 komentarze:

 1. WOW, ale plecy na zdj. 1!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Czy "plecy" będa także na kolejnym treningu Warsaw Sirens?

   Usuń
 3. Czy "plecy" będą także na kolejnym treningu Warsaw Sirens?

  OdpowiedzUsuń