niedziela, 23 września 2012

Festiwal Powiślenia 2012, klub Solec!

To był fantastyczny wieczór! Pełen humoru, rozmów, niezwykle oryginalnych drinków, muzyki i wprost kipiący od pozytywnych emocji! To dzięki tym emocjom, wczoraj nie mogłam zasnąć, a dziś rano wcześnie zerwałam się z łóżka. Ale po kolei...


Warszawa Powiślenia Solec wódka Baczewski Aleksander Baron drinki pokaz Julian Karewicz
Bardzo często chciałabym znaleźć się w tym samym czasie w różnych miejscach. Takie pragnienie intensyfikuje się w dni wolne od pracy, wtedy planuje co chcę zrobić, gdzie chcę pojechać, w czym chcę wziąć udział. Adrenalina nie pozwala na długi sen i wtedy, najczęściej, zaczynam dzień od pieczenia. Wczorajszy ranek spędziłam na przygotowaniu ciasta na konkurs wypieków Festiwalu Powiślenie. Kiedy kończyłam ciasto, W. jeszcze spał. Miałam czas na zastanowienie się - jak spędzimy sobotę.    


konkurs kulinarny Warszawa Powiślenia Solec wódka Baczewski Aleksander Baron drinki pokaz Julian Karewicz
Konkursowe ciasto - jeszcze w piekarniku.
I już podczas zbierania informacji o tym co? gdzie? i kiedy?, wiedziałam, że nie ma szans, by we wszystkich wziąć udział. Kiedy adrenalina szalała w moim krwiobiegu, kolejny raz zamarzyłam o rozciągnięciu doby lub możliwości znajdowania się w kilku miejscach jednocześnie (czy Tobie też tak się marzy?). Musiałam się ograniczyć do paru pozycji, które w ciągu dnia i tak zostały dodatkowo zweryfikowane np. przez niesprzyjającą aurę. Był więc BioBazar, księgarnia, obiadowe testowanie restauracji Pasta i Basta (o tym w osobnych wpisach), zgłoszenie się do konkursu w restauracji/klubie Solec! oraz udział w niektórych atrakcjach Festiwalu Powiślenie. Z tych festiwalowych atrakcji, najmilej będę wspominać "This Is Vodka!", czyli fantastyczny show w wykonaniu Pana Juliana Karewicza.


Warszawa Powiślenia Solec wódka Baczewski Aleksander Baron drinki pokaz Julian Karewicz
Po lewej - prowadzący pokaz Julian Karewicz, po prawej - smakosze
Prowadzący barwnie i z poczuciem humoru opowiadał o drinkach. I to nie o zwykłym mieszaniu wódki z sokami, ale o komponowaniu alkoholowych fajerwerków, które powstawały na bazie wódki Baczewski i syropów przygotowanych przez Juliana Karewicza i Aleksandra Barona - szefa kuchni Lokalu Bistro i Solca!. Wszystkie prezentowane drinki były degustowane przez gości - widzów. Mam wrażenie, że przyjemność z tego smakowania malowała się zarówno na twarzach osób pijących, jak i przygotowujących napitki.


Warszawa Powiślenia Solec wódka Baczewski Aleksander Baron drinki pokaz Julian Karewicz
Drink przygotowany w syfonie? Tak! Był pyszny!
Show składał się z części teoretycznej podczas której usłyszeliśmy o historii wódki Baczewski, zasadach tworzenia i komponowania smaków, o tym co i jak mieszać, oraz części praktycznej podczas której prowadzący przygotowywał napoje o których opowiadał, a następnie każdy kto miał chęć (i odwagę) próbował alkoholowe nektary.

Warszawa Powiślenia Solec wódka Baczewski Aleksander Baron drinki pokaz Julian Karewicz
"Zupa pomidorowa", czyli alkohol i esencja smaku pomidorowego.
Podczas pokazu dowiedziałam się jak przygotować niezapomniane napoje wyskokowe. Przepisów było sporo, mam nadzieję, że wiele z nich będę mogła powtórzyć w domu (testowanie dopiero przede mną :-D).

Warszawa Powiślenia Solec wódka Baczewski Aleksander Baron drinki pokaz Julian Karewicz
Pomidor, dynia, żurawina i...
 Alkoholowe mixy były podzielone "obiadowo"; na stołach pojawiły się wysokoprocentowe odpowiedniki przystawek, zup, dań głównych i deserów. Przykładowe mieszanki to:
wódka +...
- olej i przyprawy,
- mus z dyni, przyprawy,
- gruszka, rozmaryn,
- tarty ogórek kiszony,
- bycze jądra,
- kawa, śmietana i miód - idealne zamiast deseru.


Warszawa Powiślenia Solec wódka Baczewski Aleksander Baron drinki pokaz Julian Karewicz
Esencja smaku pomidorowego przygotowana w warunkach domowych.
To, co najbardziej spodobało mi się w "This Is Vodka!", to pokazanie, że do zrobienia dobrego i oryginalnego drinka, nie potrzebujemy barku wypełnionego syropami, likierami i różnego rodzaju alkoholami. Co zatem jest niezbędne? W skrócie -  wystarczy dobra wódka i otwarta głowa. Większość składników mamy w zasięgu ręki, trzeba tylko odważyć się i poeksperymentować, a z pewnością (po mniejszej lub większej ilości prób) uda nam się przygotować coś pysznego.

Warszawa Powiślenia Solec wódka Baczewski Aleksander Baron drinki pokaz Julian Karewicz
Drinki deserowe - z kawą, pomarańczą i kiszonym ogórkiem
Do emocji związanych z pokazem i degustacją, dołączyły emocje związane z konkursem na najlepszy słodki wypiek Powiśleń. Na ogłoszenie czekałam razem z M., parokrotnie sprawdzałam czy wyniki są już ogłaszane i za każdym razem trafiałam w nieodpowiedni moment. Potem wciągnął nas pokaz "This Is Vodka". W przerwie pomiędzy pokazem, a następną w kolejności atrakcją, koncertem projektu Natalii Przybysz (ex Sistars) - Natalala, postanowiłam odnaleźć informację o finale konkursu. Kiedy wreszcie trafiłam na właściwą osobę, dowiedziałam się, że to właśnie mój wypiek zdobył uznanie jurorów i zajął pierwsze miejsce! Dostałam takiego kopa pozytywnych emocji i adrenaliny, że wystarczy mi na całą szarą jesień!


P.S.
Swoje eksperymenty z wódką i czymś jeszcze, rozpocznę w niedługim czasie i  potem podzielę się efektami tych doświadczeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz