piątek, 11 listopada 2011

Naleśnikarnia Kopernika 25

Atrakcji w dniu dzisiejszym było więcej. Po kruchych słodkościach z Manufaktury Cukierków, przyszła pora na coś wytrawnego, a jako że dość blisko Manufaktury znajduje się Naleśnikarnia Kopernika 25, właśnie tam skierowaliśmy swoje kroki. W naleśnikarni używane są produkty organiczne, więc jeśli szukasz zdrowej żywności podanej w ciekawej formie, Kopernika 25 będzie dla Ciebie miejscem właściwym.

Na początek zamówiliśmy coś do picia: Wito herbatę (pewna niespójność. Lokal jest "bio/ eko", a herbata była zwykła, a nie "eko" lub "fair trade"), ja - koktail na bazie mleka kokosowego, ananasów i bananów (koktail jest pyszny!). Na obiad zestaw dnia, tym razem zestaw obejmował indyjską zupę szpinakową z cieciorką oraz zielone curry z kurczakiem i ryżem.
Całość ostra i rozgrzewająca. Porcja - dla mnie w sam raz, dla Wita - za mała. Drugie danie podawane jest na jednorazowych talerzach, ale nie są to szkodliwe dla środowiska plastiki, tylko niezwykłe naczynia w 100% biodegradowalne! Na czym polega ich niezwykłość? Otóż wykonane są z mąki razowej i otrąb. Jeśli serwowana porcja jest niewystarczająca, zawsze możesz zjeśc talerz ;)


Sama Naleśnikarnia jest malutka i przytulna, choć mały rozmiar jest kłopotliwy. Wystarczy by zajęte były 4 stoliki, a przy pozostałych dwóch nie będzie już miejsca na komfortowe siedzenie. Oferta z której korzystaliśmy się zmienia; informacja o aktualnej przesyłana jest w formie newslettera (tak jak i informacje o rabatach), jest też dostępna na facebook'owym fan page Naleśnikarni.

Lola

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz