niedziela, 27 listopada 2011

Marzenie z dzieciństwa

Przez całe przedszkole, a potem prawie cała szkołę podstawową były dla mnie symbolem czegoś nieziemsko pysznego, trudno dostępnego i drogiego. Dostępne były tylko w sklepach Pewex, gdzie można je było kupić za nieosiągalne w latach 80-tych dolary. Drugą możliwością wejścia w ich posiadanie, była rodzina za granicą, najlepiej w Zachodnich Niemczech. Będąc dzieckiem, za ten wówczas nietypowy kształt i charakterystyczne opakowanie, dałabym się chyba pokroić ;)
Czekolady Ritter Sport. Ta nazwa i logo zawsze będzie mi przypominać czasy w których wielką radość sprawiała, tak zwyczajna obecnie, czekolada. Oczywiście poza Ritter Sport było jeszcze parę innych obiektów westchnień, ale nie o tym teraz.Obecnie możemy wybierać wśród wielu rodzajów czekolad. Jedni przywiązują się do marki czekolady, dla innych ważniejszy jest skład, a pewnie znalazła by się i taka grupa dla której wyznacznikiem jest cena. Choć moim faworytem jest czekolada o dużej zawartości kakao (najlepiej 80 lub 90%), to czekolada mleczna lub biała także miło łechce moje podniebienie. Tak było dziś, kiedy postanowiliśmy przetestować czekoladę dziecięcych marzeń - Ritter Sport, tym razem w limitowanej, świątecznej odsłonie.

Wybrane przez nas smaki to: mleczna z migdałami w karmelu, mleczna z kawałkami ciasteczek oraz mleczna z marcepanem i pomarańczą. Najsłabiej wypadła wersja z ciasteczkami; smak ciastek całkowicie zdominował czekoladę. Drugie miejsce zajęła czekolada z migdałami w karmelu. Migdały w karmelowej otoczce są chrupiące, jednak sam smak migdała ginie w karmelowej słodyczy. Nasz faworyt to czekolada z marcepanem i pomarańczą. Pomarańcza jest bardzo intensywna i świetnie smakuje w połączeniu z marcepanem i czekoladą. Choć wersja w czekoladą gorzką z pewnością była by ciekawsza :)

2 komentarze:

  1. Ja bym jeszcze dodał - mleczną czekoladę z calymi orzechami laskowymi, znaną równiez jako "czekkolada z okienkiem". Też tylko z RFN, albo w Baltonie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja dodaję ptasie mleczko robione z żelatyny i słodzonego mleka...
    @ Lola: swoją drogą, ciekawa jestem czy wiesz jak się robi takie domowe ptasie mleczko?

    OdpowiedzUsuń