piątek, 11 listopada 2011

Manufaktura Cukierków

Jeden dzień i tyle atrakcji! Szczególny dzień - 11 listopada 2011 roku. Dla jednych dzień świętowania kolejnej rocznicy niepodległości, dla innych doskonała okazja do manifestowania swoich poglądów (bez względu na to w jaki kolor są one zawinięte). Dla większości jednak to dodatkowy dzień wolny od pracy, który można wykorzystać na odpoczynek. Nasz odpoczynek przybrał aktywną formę.Postanowiliśmy zrezygnować z transportu i cały dzień spacerować. Nie mieliśmy ustalonej trasy ani też konkretnych punktów do "zahaczenia", w dodatku pogoda dopisała i dzięki temu spacerowanie było bardzo przyjemne.

Włócząc się po mieście trafiliśmy w bardzo ciekawy punkt ulokowany na ul. Ordynackiej (obok apteki, oficjalny adres to ul.Tamka 49).


Manufaktura Cukierków,  to miejsce w którym możesz podejrzeć jak się robi wręcz bajkowe kształty i kolory karmelków i lizaków, a następnie kupić wybrane słodkości. To jeszcze nie wszystko. Pan Maciej, właściciel Manufaktury, powiedział, że na miejscu wyrabiane są także cukrowe ozdoby, np. kwiaty. Oferta obejmuje także wyrób karmelków i lizaków na życzenie, czyli możesz zamówić np. lizaka z Twoim imieniem albo cukierki w kolorach firmowych lub z logo, itd.Oferta podstawowa obejmuje 30 smaków karmelków i ma być poszerzana  (np. sezonowe smaki: piernikowy na Boże Narodzenie). Poszerzać będzie się także asortyment wzorów i kształtów, najbliższa okazja do zakupu krótkich serii słodkości to mikołajki i Boże Narodzenie. Z okazji Święta Niepodległości Manufaktura przygotowała biało czerwone flagi z karmelu o smaku kokosu i truskawek.

 Na razie strona internetowa Manufaktury jest tworzona, w pełnej krasie dostępna będzie po oficjalnym, prasowym otwarciu za ok. 2 tygodnie, ale działa już fan page na portalu Facebook.


Lola

3 komentarze:

 1. Super pomysł z takim sklepem. Szkoda, że u mnie takiego nie ma :(
  (przynajmniej nie zgrubnę ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Manufakturze robi się głośniej, kolejny artykuł:
   http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34894,10956579,Prawdziwa_fabryka_cukierkow_na_Tamce__Zrob_je_sam_.html

   Usuń
 2. Zapraszam do oglądania ;)
  https://www.facebook.com/sylwia.karmel.art

  OdpowiedzUsuń