wtorek, 18 października 2011

Orzechowe śniadanie

Dziś rano testowaliśmy masło orzechowe. Nie mieliśmy dużego wyboru, do testowania wzięliśmy wszystkie dostępne w sklepach rodzaje.


Ocenialiśmy smak, konsystencję i skład.
Moim faworytem jest masło Sante (pierwsze z prawej, gruboziarnista konsystencja zmielonych orzechów), dla W. najlepsze w smaku było masło firmy Felix (pierwsze z lewej, gładka masa z zatopionymi w niej orzeszkami).Jeśli chodzi o smarowanie, to najlepiej rozsmarowało się masło Black Rose - krem (niestety nigdy nie znalazłam wersji z kawałkami orzeszków). Jego gładka konsystencja sprawia, że posmarowanie kromki cienką warstwą nie będzie sprawiało problemów. Drugie miejsce dla masła Sante - zwarta konsystencja nieco utrudnia rozsmarowanie. Przypuszczam, że rozsmarowanie masła na pieczywie z polepszaczami może okazać się niemożliwe. Trzecia lokata dla masła Felix - pomieszanie kawałków orzechów ziemnych z gładką masą najlepiej sprawdzi się przy nakładaniu łyżeczką, a nie smarowaniu nożem. Dodatkowo, dla mnie gładka masa ma posmak i zapach starego oleju.


Skład maseł jest podobny, różnia się zawartością orzechów w masie. Według podanego na opakowaniu składu, najwięcej orzeszków zużyto przy produkcji masła Black Rose - 92%. Kolejny jest produkt Sante - 90% prażonych orzechów arachidowych, ostatnie miejsce dla masła Felix - zaledwie 69% orzeszków ziemnych. Brakujące procenty w składzie stanowią olej roślinny, utwardzony tłuszcz roślinny oraz sól/ cukier.

W. ocenił masła następująco:
1) Felix
2) Black Rose
3) Sante

W mojej ocenie:
1) Sante
2) Black Rose
3) Felix

Jak widzisz... jeden test i dwa zupełnie odmienne oceny. Dla W. ważne były kawałki orzeszków, niewielka procentowo ich faktyczna zawartość była nieistotna. Dla mnie ważny jest smak i skład produktu. 
Jeśli do prostej kanapki z masłem orzechowym dodamy jeszcze konfiturę lub dobry dżem, szybkie, proste i pożywne śniadanie mamy gotowe w ciągu jednej minuty :)

Lola

1 komentarz:

  1. znowu wyszedłem na kogoś kto je tłuszczu tony :D dobry wpis i ładne fotki, trzeba zacząć pozycjonować tego bloga!

    OdpowiedzUsuń